Historie obcí a přilehlého okolí

Čápi Jezvé 2020

Pro zobrazení web kamery KLIKNI ZDE

KROUŽKOVÁNÍ ČÁPŮ 2020

Dne 28. června proběhlo každoroční kroužkování mladých čápů na jezveckém komíně. Na akci se podíleli manželé Daniela a Zdeněk Jahodovi ze Severočeské pobočky ČSO a čápi kroužkoval ing. Pavel Kurka z téže organizace. Na komín lezl pan Zdeněk Jahoda a kroužkování se zúčastnila i paní starostka Ing. Monika Habartová. Letos bylo na hnízdě pouze jedno mládě, to ale bylo ve vynikající kondici. Na hnízdě bylo nalezeno jedno nevylíhlé vejce.
Po kroužkování na kostel přiletěli rodiče a jeden další čáp, kterého rodiče odháněli klapáním zobáků.

——————————————————————————————————————–

Dne 19. dubna okolo osmnácté hodiny byl na komíně v Jezvé zpozorován přilétnuvší čapí pár, a tentokrát to byli ti správní čápi. Oproti loňskému roku měli čápi téměř tři týdny zpoždění, ale ihned po příletu se vrhli na úpravu hnízda a další činnosti, které souvisí ze zachováním rodu.

Děkuji fotografům za pěkné fotky

——————————————————————————————————————–
——————————————————————————————————————–
Jak se později ukázalo, tak tento mladý čáp nebyl z jezveckého páru. Asi po týdnu se usadil ve Svolínkách.

Krásnu fotografii z pátku 27. března mi poslal Petr Zahrádka z Jezvé. Podle ornitologů se jedná o čápa z hnízdícího páru z jezveckého komína. Je to tříletý samec, který se narodil v Polsku, v obci Wijewo, Wielkopolskie. Jedná se o obec vzdálenou přibližně 250 kilometrů od Jezvé. ZDE se náš čáp narodil a také se můžete podívat z jaké krajiny pochází.

V pátek 20. března jsem obdržel od starostky obce Ing. Habartové zprávu, že do Jezvé na komín přilétl první čáp. Web kameru zprovoznila obec Stružnice a vzhledem technickým podmínkám se obraz načítá po 11 vteřinách. Buďte prosím shovívaví, příští rok obec plánuje technické vybavení zlepšit.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..