Historie obcí a přilehlého okolí

Hasičské závody 2007

I. ročník soutěže v požárním útoku na hřišti v Jezvém

Sbor dobrovolných hasičů Jezvé pořádal dne 15. září I. ročník soutěže v požárním útoku na hřišti v Jezvém o putovní pohár starosty obce Stružnice – Jezvé. Závod byl vypsán v kategoriích ženy a muži. Soutěže se zúčastnilo devět družstev, z toho pět družstev mužů a čtyři družstva žen. I přesto, že do průběhu soutěže velmi zasáhlo nepříznivé počasí, v dopoledních hodinách se běžely dvě kola. Nejdříve se odběhl požární útok soutěže družstev v prvním kole a po umoudření počasí se odběhlo druhé kolo v požárním útoku družstev.
Družstva našich žen potvrdila, že jsou letos ve výborné formě, což potvrzují i výsledky. Získaly 1. a 2. místo a tudíž putovní pohár starosty obce Stružnice-Jezvé zůstává ženám v Jezvé. Následné 3. a 4. místo si vybojovaly hasičky z České Lípy. V kategorii mužů si v celkovém hodnocení nejlépe počínalo družstvo ze Lvové, které si odvezlo putovní pohár starosty obce Stružnice v požárním útoku za jednoznačné prvenství. Na 2. místě skončilo družstvo Stráž pod Ralskem, 3. místo družstvo Česká Lípa I., 4. místo družstvo Česká Lípa II. a 5. místo družstvo hasičů Jezvé. Soutěže se též zúčastnili pozvaní hosté mjr. Vladimír Formánek – zástupce ředitele HZS Česká Lípa, zástupce Poštovní spořitelny p. Basař, Zdena Semerádová – hasička Česká Lípa a v neposlední řadě Ing. Jan Mečíř, starosta pořádající obce. Atmosféra prvého ročníku soutěže byla výborná i přes drobnou nepřízeň počasí, která neodradila ani návštěvníky, kteří se přišli na průběh prvního ročníku závodů v požárním útoku podívat. Závodníci a hosté měli zajištěno veškeré občerstvení, včetně grilovaného prasátka, klobás a guláše. Nechyběl ani hudební doprovod po celou dobu soutěže a zbytku večera, kdy vrcholili oslavy hasičů. Vše jistě přispělo k tomu, že se všichni návštěvníci i soutěžící velice pěkně bavili.
Nás všechny může těšit, že ty měsíce příprav a nervů nepřišly nazmar a dodali nám chuť a sílu uspořádat soutěž v požárním útoku i v roce následujícím. Touto formou bych chtěla poděkovat všem, kteří se zúčastnili těchto nelehkých příprav.
A neměli bychom ani opomenout poslední soutěž letošního roku, která čeká hasiče z Jezvého v sobotu 22. září ve Starých Splavech. Těchto závodů se zúčastní též družstva dětí, tak přejeme mnoho úspěchů a co nejvíce pohárů a cen.

Článkem přispěla Anita Bělová

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..