Historie obcí a přilehlého okolí

Divadlo Stružnice

div012a

Na fotografii je Zdena Dvořáková, dcera paní Anežky Janečkové a sestřenice Zdeny Dvořákové z Čáslavy. Podle kostýmu se jedná také o hru ,,Strakonický dudák“ z roku 1953

div 08

Na fotografii přibližně z roku 1953 je Zdena Dvořáková, dcera paní Anežky Janečkové. Na rubu je napsáno: když jsem hrála v divadle ,, Strakonický dudák“ Dorotku

Struznice_spo_divadlo_01

Zleva dole pan Bílý, vpravo Ladislav Kritzbauch a uprostřed Mirek Černý drží dort s nápisem “Dámám v kabaretu Rejža”.

Zleva stojí paní Eva Surovcová, Jana Blahová, Vlasta Bělová, Sylva Valentová, Hana Bláhová, pan Jaroslav Blažek, paní Jurášková, René Filipi a Pavel Hudec

Vzadu stojí pánové Jiří Lacina a Jan Surovec.

Struznice_spo_divadlo_07

Obecenstvo přivítala místní divadelní hvězda pan Mirek Černý

Struznice_spo_divadlo_08 Struznice_spo_divadlo_09

Nalíčit a hurá na to….

Struznice_spo_divadlo_10

Struznice_spo_divadlo_11

Ze stejné hry, ale její jméno neznám.

Struznice_spo_divadlo_12

Struznice_spo_divadlo_13

Struznice_spo_divadlo_14

Struznice_spo_divadlo_15

Hudební doprovod Jiřího Laciny. Za povšimnutí stojí buben úplně vpravo.

Struznice_spo_divadlo_16

Závěrečná děkovačka

Struznice_spo_divadlo_17

Divadelní aktéři

Zleva stojí Irena Polívková , Martina Fletcherová, Pavel Hudec, paní Jurášková , pan Surovec, paní Bělová a Silva Valentová .
A dole zleva sedí paní Bláhová, pan Mirek Černý, Josef Růžička a Hana Bláhová.

Struznice_spo_divadlo_02

Fotografie divadelního představení Zlaté srdíčko Dohlížecího výboru s dětmi asi z roku 1972. Toto představení režírovala paní Mašková.

Zleva stojí Soňa Fletcherová, Pavlína Zákostelecká, Gita Švandová, paní Peřinová, za ní ?, dále paní Dolenská, pan Mašek, paní Mašková, za ní by mohl být pan Blažek, myslivec by mohl být Josef Švanda, blondýna za ním je paní Zavadilová, za ní je paní Bendová,?, dále paní Janečková a Líba Šlamjarová.

Zleva dole sedí Zdena Chourová, Helena Švandová, Zdena Tošnerová, pak Honza Mečíř, v kostkované košili Karel Chour, Jirka Zavadil a Josef Chour.

Struznice_spo_divadlo_03

Další fotografie ze hry “Lešetínský kovář” nevíte, kdo je ten pán vlevo?

Struznice_spo_divadlo_04

Pánové Ehrlich a Pernica ze stejné hry

Struznice_spo_divadlo_05

Zleva, paní Marie Chlumecká a pánové Pernica, ? , Svoboda a ležící pan Ehrlich.

Struznice_spo_divadlo_06

Na první fotografii dole je zleva pán Ehrlich a jeho manželka, dítě jsem já a s fajfkou je můj otec. Pokud se nemýlím, jde o hru Lešetínský kovář.
Vzadu , ta menší žena, je Ida Pospíšilová. Snímek je z r. 1946 nebo 1947.
Tento popis nám poslal pan dr. Zdeněk Pernica. Děkujeme.

Vlevo stojí zřejmě pan Svoboda, úplně vpravo je paní Peřinová – duše stružnického divadla a ve hře ještě účinkovala paní Marie Chlumecká

Starší komentáře

Lubomír Pachman:

Paní Peřinová, uváděna jako duše Stružnického divadla byla přímá sousedka mého děda, známého a myslím, že nejen v České Lípě, ale i ve Stružnici považovaného ševcovského mistra. Bydlel v překrásném domečku čp. 203. Jakým nekalým způsobem naše rodina o tento dům přišla vlivem parazitujících sousedů z tzv. “bytovek” od naproti nebudu ani popisovat a jenom doufám, že se současným majitelům, pocházejícím z Jezvé v tomto domě, získaném doslova za pusinku, celý život líbilo. Bohužel, mám smutnou vzpomínku na ochotníky Stružnického divadla, když si před 68 rokem přišli od mého děda Josefa Picky vypůjčit ševcovský verpánek pro nějakou tehdy zamýšlenou hru, který ovšem dodnes nebyli ochotni vrátit.Na dotaz mého děda, kdy že verpánek vrátí, se dočkal vyhýbavých odpovědí, které měly dost společného s výhružkami ve spojení zatajovaného majetku při tzv. komunistickém znárodňování. Věřte, že takovéto chování tzv. kumštýřů, ho velmi trápilo. Jestli se nemýlím, v té době byl předsedou místního národního výboru právě pan Peřina.Já alespoň doufám, že stružničtí ochotníci tento verpánek někde najdou a případně jej věnují jako historický předmět a vystaví jej při nějaké stružnické akci. Popis jeho historie by mohl být zajímavý.

26 Březen 2010, 11:06 pm

Dr. Zdeněk Pernica:

Na první fotografii dole je zleva p. Ehrlich a jeho manželka, dítě jsem já a s fajfkou je můj otec. Pokud se nemýlím, jde o hru Lešetínský kovář. Vzadu , ta menší žena, je Ida Pospíšilová. Snímek je z r. 1946 nebo 1947.

2 komentáře u Divadlo Stružnice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..