Historie obcí a přilehlého okolí

Putování s pohádkou 2007

V neděli 23. září 2007 se ve Stružnici uskutečnilo již čtvrté Putování s pohádkou. Krásné zářijové počasí přilákalo na start mnoho dětí i dospělých.
Při svém putování ve stružnickém lese děti plnily různé úkoly u mnoha pohádkových bytostí. U víl přecházely potůček, za hřbitovní zdí je oloupili loupežníci, u kterých se děti mohly vykoupit házením šišek. Houby jsou v tuto roční dobu dost oblíbené, ale bylo vidět, že děti jsou velmi dobře od rodičů informované, že muchomůrce červené se mají vyhnout. Naši Muchomůrku opravdu některé děti obešly velkým obloukem a namířily si to rovnou ke krásné cikánce. Aby si čarodějnice mohly uvařit nějakou dobrůtku, musely jim děti roztřídit pomíchané suroviny (čočku, pšenici, kukuřici). U Křemílka s Vochomůrkou kreslily pařezovou chaloupku. Cestou od nich děti došly k „dvěma šikulům“ – Patovi a Matovi. Pomohly zašroubovat šroubečky (je vidět, že tatínkové svou aku vrtačku neradi půjčují, tak si to hlavně kluci užívali). Dále zatloukaly hřebíky a některým se dokonce podařilo Patovi přibít již zafáčovanou ruku. Všechny děti s těmito postavičkami soucítily a rády odešly z tohoto místa se zavázaným prstíkem.
Nebojsové prošli i čertovským doupětem, podepsali se na listinu a zlobivci jej raději oběhli velkým obloukem. U Vilíka a Makové panenky si vyzkoušely své malířské schopnosti s vodovkami či pastely a u Saxany s hejkalem skládaly papírovou harmoniku či mašličku. Bílá paní se pohádala s čarodějem, tak mu rozházela knoflíky, které měl připravené na svůj plášť. Děti mu je pomohly posbírat v trávě a navléknout. Nejen maminky věší záclony, ale také naše víly si chtěly ozdobit svá okénka, tak jim děti s radostí pomohly, i když jim to dalo pořádně zabrat.
A zazvonil zvonec a pohádky byl konec. Každé dítko si letošní putování samo odzvonilo a opět si všichni odnesly mnoho sladkých odměn. Snad se i letošní putování líbilo a za rok se sejdeme zase v Jezvé.

Aktuality_ruzne_putovani07_01 Aktuality_ruzne_putovani07_02 Aktuality_ruzne_putovani07_03 Aktuality_ruzne_putovani07_04 Aktuality_ruzne_putovani07_05 Aktuality_ruzne_putovani07_06 Aktuality_ruzne_putovani07_07 Aktuality_ruzne_putovani07_08 Aktuality_ruzne_putovani07_09

Organizátoři děkují všem, kteří se na této akci podíleli, dobrovolníkům v pohádkových kostýmech, Obecnímu úřadu ve Stružnici za úpravu trasy a především všem sponzorům, kteří již několik let přispívají na akce pořádané školským výborem .

Jsou to : Blažek a synové s.r.o., Auto Expres – Skočovský s.r.o , Dino Servis J. Kulhánek, Smíšenka L. Křemenová, Restaurace Čapkárna, Bazar Jirsa, Klempířství Tébr, Sdružení klempířů A. Běla, Schrama, Stavebniny Hájek, Psí salón Jezvé, Sbor dobrovolných hasičů Jezvé ,Matys CZ s.r.o., Restaurace Hasičárna, Jizerské pekárny a.s., Bazar Rafaj, AZ Auto Michaela s.r.o, Autoškola Plus Hančín M., R. Wehle, T.Wehle, p. Duštíra, p. Dzbikowitz, p. Hovorka, Ing. P. Pícha, R. Kotek, Djošovi, , p. Kastner, Klempíř – Pokrývač P. Bláha, TJ Stružnice a další.

Školský výbor při ZO Stružnice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..