Historie obcí a přilehlého okolí

Návštěvní kniha

7 komentářů u Návštěvní kniha

  • Ďakujem za krásny pohľad do historie tohto krásneho kraja. Týmto krajom som bicykloval v rokoch 1980-81, keď som bol vojakom v Ustí nad Labem, bola to očista duše od stresov, aj keď to bolo ako sa hovorí načierno.

  • Vážený pane Petře Fletchere, shromáždil jste krásnou sbírku dobových fotografií. Obracím se na Vás s prosbou o laskavost. Jsem důchodce, (70 let), žijící na samotě. Bavím se tím, že přispívám články do internetového magazínu pro seniory http://www.i60.cz. Právě dokončuji článek o mém pradědečkovi, který jako sedlák jezdil s volským spřežením. Obracím se na Vás s prosbou o laskavost. Prosím Vás tímto o souhlas s použitím jednoho z Vašich 2 obrázků takových spřežení – pro ilustraci k mému článku, neboť volské spřežení již dávno nikdo neviděl. Samozřejmě bych jmenovitě uvedl odkaz na Vaše stránky jako zdroj, včetně Vašeho jména. S pozdravem Libor Farský
    P.S. Stejnou prosbu posílám pro jistotu duplicitně také e-mailem.

  • zil jsem v jezvi mam stale vzpominky na vesnici mam 56 let v 70 letech jsem se s rodicmi odstehoval na slovensko.jo byl jsem v jezvych se podivat a este prijdu.zatim vam krasne leto preji.

  • Nádherný kraj a nádherné obce jak Stružnice tak Jezvé. V roce 1994 jsem obě obce navštívil a poprvé jsem se setkal s tak prazvláštním názvem obce, Jezvé. Navíc je tento název i nesklonný. Zdravím z Chomutova.

    • Děkuji za pochvalu našich obcí. Úřední název obce Jezvé se bohužel skloňuje: Jezvého, Jezvému, Jezevecký. Jak jistě vidíte, je to nesmysl a pokud Jezvé navštívíte znovu, raději to nepoužívejte. Sami jezvečtí občané název obce neskloňují a nikdy neskloňovali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*