Historie obcí a přilehlého okolí

Adresář 1935

Adresář obyvatel v roce 1935

V roce 1930 bylo na Bořetíně a Stráži celkem 37 domů a 194 obyvatel. Starostou byl Josef Hammer z Bořetína č. p. 4 a zástupcem byl Franz Wirschit ze Stráže č.p. 5. Fungoval zde i obecní pacholek, byl jím Franz Prost ze Stráže č. p. 2. Obě obce měly samostatný sbor dobrovolných hasičů.

Bořetín (Tiefendorf) živnosti:
Povozník Gotlieb Navrátil v č. p. 8, Hospoda a trafika Friedrich Böhm v č. p. 15 a Theresia Mattausch v č. p. 15. Kovář a zámečník Josef Bernart v č. p. 22. Obchodník z dobytkem Rudolf Ramisch v č. p. 11.

Adresář obyvatel – Bořetín
Augustiánský konvent č. p. 1, Schinte Josef č. p. 2, Rodel Gustav a Josefine č.p. 3, Hammer Josef č. p. 4, Eichler Alfred a Bertha č. p. 5, Matteusch Karl č. p. 6, Schneider Karl č. p. 7, Triefel Franz č. p. 8, Wedrich Franz a Emilie č. p. 9, Robel Franz a Bertha č. p. 10, Ramisch Wenzel č. p. 11, Mauder Ernst č. p. 12, Martin Ernst č. p. 13, Boschina Ernst č. p. 14, Böhm Friedrich č. p. 15, Giesert Franz a Hermine č. p. 17, Weisheit Gustav a Anna č. p. 19, Heller Ignaz a Marie č. p. 20, Hoschek Emil č. p. 21, Bernart Josef a Marie č. p. 22, Giesert Franz a Hermine č. p. 24, Mattausch Karl č. p. 25

Stráž u Č. Lípy (Schönborn) – živnosti:
Zde byla hospoda jedna, v té byla i trafika, a provozoval ji Franz Krause v č. p. 3.

Adresář obyvatel – Stráž u Č. Lípy
Liebzeit Franz a Marie č. p. 1, Prost Franz a Franziska č. p. 2, Krause Franz č.p. 3, Selz Franz a Martha č. p. 4, Jirschit Franz č. p. 5, Förster Rudolf č. p. 6, panství Novozámecké, hájovna II, Ruhl Franz č. p. 8, Wedrich Martha č. p. 9, Förster Josef č. p. 11, Wünsch Josef a Anna č. p. 12, Böhm Josef č. p. 13, Reichelt Adolf č. p. 14, Miezler Wenzel č. p. 15, Reichelt Franz č. p. 16

2 komentáře u Adresář 1935

  • Dobrý den,
    stránky máte krásně vyhotoveny, jen jsem se chtěl zeptat, jestli náhodou nemáte nějaké informace (foto, jména starousedlíků) z obce Kozly? Stará kronika se totiž ztratila v nenávratnu. Dále vždy v létě ke mě jezdí pan Gerhard Wöhle s manželkou, která pochází od nás z Kozlů. Pán mi ale říká, že je ze Stružnice. Nevíte náhodou, jestli je nějaká souvislost s továrnou Wöhle v Jezve? Samozřejmě se ho na to zeptám letos v létě, ale zajímalo by mi to. Oboum je cca 75 let. Předem děkuji za odpověď.
    Edgar Karásek, Kozly 48

  • Dobrý den pane Karásku,
    Děkuji za pochvalu. Co se týče archívu obce Kozly, opravdu se žádné předválečné materiály nedochovaly. Jsem přesvědčen, že pan Gerhard Wöhle je ze Stružnice čp. 23. Obrázky jeho předků můžete najít zde http://web.struznice-jezve.cz/struznice/historie-obce/predvalecna-historie/. Poslal mi je pan Reinhard Selz, který bratranec pana Gerharda Wöhle. Ostatní Vám odpovím mailem.
    S pozdravem Petr Fletcher

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*