Historie obcí a přilehlého okolí

Žehnání piva Jezvecký Hasičák

fotoo001

Pivo Jezvecký Hasičák se těší velké oblibě, a tak jsme požádali administrátora kostela Svatého Vavřince v Jezvé, pátera Stanislava Přibyla, aby našemu pivu požehnal. Ten s požehnáním souhlasil a domluvili jsme se na sobotě 6. srpna. Z jeho souhlasu jsme byli nadšeni a nám tím vyvstalo mnoho povinností s přípravami tohoto významného dne.

Nadešel 6. srpen, vše k požehnání piva v hospodě bylo připraveno a sešlo se i mnoho zvědavců, kteří takovou akci stejně jako my, ještě nikdy neviděli. Já a Martin jsme počkali, až páter Přibyl odslouží mši v kostele a doprovodili jsme ho do hospody, kde byl křest piva připraven. Po cestě jsem povyprávěl něco málo o historii Jezvé a domů, které jsme cestou k hospodě míjeli. V hospodě jsem pátera Přibyla upozornil na několik historických dokumentů, které zde slouží jako dekorace. Také jsem zmínil všechny možné akce, které se zde konaly a jejich velkou oblíbenost mezi místními i okolními návštěvníky. Hospodský Martin páteru Přibylovi věnoval starý svatý obraz, který se našel na půdě jednoho jezveckého domu a poté jsme přešli k samotnému aktu požehnání piva.

V hospodě Hasičárna v Jezvé se odehrála další nádherná akce. Setkání s páterem Stanislavem Přibylem bylo velice příjemné, zanechal v nás velmi pozitivní dojem. Domluvili jsme se, že v budoucnu společně podnikneme nějakou další akci a s jeho pomocí naše pivo vstoupilo do života se všemi náležitostmi, které k tomu patří. Při jeho zrodu jsme ho originálně přivítali a vystavili mu rodný list, který je vyvěšen v hospodě. U příležitosti jeho požehnání jsme zhotovily deset pamětních listů. Každý, kdo stál u zrodu piva Jezvecký Hasičák, včetně pátera Stanislava Přibyla obdržel na památku krásný pamětní list s podpisy nás všech. Všichni návštěvníci si odnesli krásnou vzpomínku na historickou událost, která se zde díky stejně smýšlejícím lidem odehrála.

fotoo002 fotoo003 fotoo004 fotoo005fotoo006 foto0014 foto007 foto006 foto005 foto004 foto003 foto002 foto001

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..